Szal

Dodatki na zimę – stylowe szale

Zimowa aura, mimo tego że oszałamiająco piękna przez okno, a także na fotografiach, nie idzie nam na rękę pod kątem odzieży. Grube i ocieplane kurtki i nakrycia wierzchnie nie pozwalają nam prezentować się delikatnie, zwiewnie, a także szykownie. Na szczęście mamy możliwość wyróżnić naszą stylizację pięknymi elementami. Posiadanie czapek i chust wcale nie jest ponurą koniecznością.
Czapki i szaliki – warto ze względu na zdrowie

Gdy panują mrozy za oknem dobrze byłoby ubierać się ciepło. Nakrycie głowy zabezpiecza głowę, która jest najsilniej podatna na spadki temperatur, ponieważ nie ma nawet minimalnej zatrzymującej ciepło tkanki tłuszczowej. Zakrywając głowę redukujemy niebezpieczeństwo choroby. Tak samo jest w kwestii szyi, zakładając szalik lub chustę nie przepuszczamy wiatru i mrozu w rejony szczególnie delikatne, to jest okolice gardła.

Czapki, szale, chusty – warto dla wyglądu

Bez wątpienia na pierwszym miejscu musi być zdrowie, wygląd zewnętrzny również gra wielką rolę. Nosząc cały czas tę samą kurtkę nie trudno zatapiać się w nudę i jednostajność ubioru. Łatwo można przełamać to nieszablonowymi elementami, np. nakryciami głowy.
Warto spróbować kolorów oraz nieszablonowych krojów

Piękne długie szale damskie

Mnóstwo kobiet decyduje się na pospolite odcienie i kroje czapek, co powoduje, że my i cały ubiór (najczęściej jest to czarna lub szara kurtka) wyglądamy na smutnych. Wkomponowanie niebieskiej czapki i chusty może w dużej mierze ożywić nasz wygląd.

Na rynku istnieje naprawdę duży wybór różnych fasonów i barw. Swobodnie możemy dokonywać selekcji spomiędzy czapek jednolitych, z pomponami, wielokolorowych lub dzierganych. Niewątpliwie każdy kupi coś satysfakcjonującego dla siebie oraz swoich preferencji.

Barwy najbezpieczniej dopasowywać na bazie tonacji naszej twarzy. Ważnym jest też, by lubić ten odcień. Zakładając na siebie czapkę w kolorze, który jest naszym faworytem, zdecydowanie zwiększy się nasza wiara w siebie. W kwestii szali warto postawić na oryginalne malunki lub rzadziej spotykane, np. okrągłe, fasony.
Perfekcyjne czapki i chusty nie tylko sezonem

Wprawdzie generalnym zadaniem czapek i szalików jest ochrona przed wiatrem, jednak nie ma przeszkód aby wkładać je też przy nieco cieplejszych temperaturach. Wczesną wiosną lub jesienią śmiało możemy wybrać lżejsze czapki i chusty. Niezawodnie sprawdzą się wtedy subtelne chustki typu apaszka. Dopasowując je do jeansowej kurtki możemy stworzyć oryginalną stylizację, przez którą możemy poczuć się idealnie, a także zmysłowo.

Skoro i tak należy zakładać nakrycia głowy i szaliki, można poeksperymentować. Stawiając na nieszablonowe odcienie, kroje i ozdoby mamy możliwość wyrazić siebie, wbrew panującej smutnej zimy na dworze.