Kurtka

Damskie kurtki puchowe

Wbrew pozorom lato to doskonały moment, aby zakupić nową kurtkę zimową. To właśnie w tym okresie sprzedawcy i producenci są skłonni zaoferować najniższą cenę. Z pewnością jednym z najciekawszych pomysłów na zakup są kurtki puchowe damskie i męskie. Czy tego rodzaju kurtka sprawdzi się do użytku miejskiego? Odpowiadamy!

Warunki pogodowe w mieście

Kurtka puchowa dzięki wypełnieniu puchem kaczym lub gęsim jest w stanie zagwarantować komfort termiczny pomimo bardzo niskich temperatur na zewnątrz. Ponadto tego rodzaju odzież jest cienka i zwiewna. W praktyce oznacza to, że kurtka puchowa pozwala na wizualne zachowanie wszystkich proporcji ciała.

Niestety kurtki puchowe damskie nie są idealnym rozwiązaniem. Wynika to przede wszystkim z warunków pogodowych, które panują w polskich miastach w ostatnich latach. Mowa o stosunkowo wysokich temperaturach oraz opadach deszczu zamiast śniegu. Niestety kontakt puchu naturalnego z wilgocią oznacza jego zniszczenie.

Odpowiednie zabezpieczenie puchu

Jeżeli więc chcemy cieszyć się stylową i komfortową kurtką puchową, w czasie stosunkowo ciepłej zimy, należy wiedzieć jak ochronić znajdujący się w niej puch. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zakup kurtki puchowej damskiej z syntetycznym puchem. W przeciwieństwie do wypełnienia naturalnego wilgoć nie jest w stanie zniszczyć syntetycznego puchu.

Niestety tego rodzaju kurtka nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony przed zimnem w przypadku bardzo niskich temperatur. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest nabycie kurtki puchowej, której warstwa zewnętrzna została wyposażona w odpowiednią membranę. W przypadku wysokiej jakości membrany ochronnej można liczyć, że uchroni ona puch przed lekkim deszczem.